O autorze
Grzech Piotrowski, twórca World Orchestry (www.worldorchestra.com), właściciel Alchemik Records oraz sieci koncertowej Jazz in Poland. Kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saxofonu.

Nominowany trzy-krotnie do Fryderyków 2012, 2013 oraz nagrody Mateusz 2012 (Polskie Radio).
Zdobywca Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festivalu w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do spektaklu „Saksofon Basowy” Skvoreckiego, oraz pierwszych miejsc na festiwalach “Jazz Nad Odrą”, “Pomorska Jesień Jazzowa”, “Jazz Juniors”.

NIESZOŁBIZ

Adela Konop
Adela Konop FB Adela Konop
"NIESZOŁBIZ" - ta nazwa wszystko tłumaczy.

"NIESZOŁBIZ" - ta nazwa wszystko tłumaczy.

Link: Utwór "Tylko łagodność" Adela Konop

ADELA KONOP
Kilka lat temu uczestniczka warsztatów i drobnych konkursów, dziś wrażliwa piosenkarka. Rozmawialiśmy kiedyś o tym co jest ważne w sztuce i kogo warto posłuchać. Mam nadzieję, że choć trochę przyczyniłem się do tego jaką ścieżkę muzyczną obrała. A ta wydaje się coraz ciekawsza. Myślę że warto abyście zapamiętali jej imię bo moim zdaniem rośnie nam fajna artystka nie podążająca za sławą na siłę, nie ścigająca się w tv-szołach z wyreżyserowanymi emocjami, tak bardzo szczegółowo zaplanowanymi przez sztab tv-marketingowców liczących pieczołowicie liczbę lajków ... bo w ich świecie tylko lajki są wyznacznikiem jakości produktu, wartości artysty. Bzdura. Nie wiem czy wiecie, ale w większości przypadków wokaliści nie mają prawa do wyboru piosenki. Decyduje się również za nich w kwestii ubioru i moderuje ich wypowiedzi tak, aby pasowali do postaci wpisanej do scenariusza kupionego amerykańskiego formatu. Dalej, o ich występach decydują ludzie, którzy raczej nie stali na scenie. Myślę że gdzieś w tym wszystkim zagubił się sens tworzenia, kreacji, wypowiedzi artystycznej. A przecież chyba to jest esencją bycia artystą. Coraz częściej gaszę telewizję, szukam wrażliwości. Adela, mam nadzieję że wpadniesz w tym roku na Wschód Piękna Festiwal, znajdziemy dla Ciebie miejsce pośród naszych gości-wykonawców. Piszę zaproszenie tak publicznie, bo właśnie chciałem ogłosić że Ciebie wybraliśmy jako nową twarz polskiego "NIESZOŁBIZU". Posłuchajcie - warto. Grzech Piotrowski

Polub :
https://www.facebook.com/nieszolbiz/?fref=ts
Trwa ładowanie komentarzy...