O autorze
Grzech Piotrowski, twórca World Orchestry (www.worldorchestra.com), właściciel Alchemik Records oraz sieci koncertowej Jazz in Poland. Kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saxofonu.

Nominowany trzy-krotnie do Fryderyków 2012, 2013 oraz nagrody Mateusz 2012 (Polskie Radio).
Zdobywca Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festivalu w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do spektaklu „Saksofon Basowy” Skvoreckiego, oraz pierwszych miejsc na festiwalach “Jazz Nad Odrą”, “Pomorska Jesień Jazzowa”, “Jazz Juniors”.

WSCHÓD PIĘKNA FESTIWAL III

facebook
WORLD ORCHESTRA - zaprasza na najważniejsze wydarzenie 2017 roku.

Ostatnie miesiące spędziłem na podróży w poszukiwaniu nowych artystów i inspiracji do World Orchestry. Zwiedziłem kilkanaście krajów na czterech kontynentach, zagrałem koncerty od solo do projektów symfonicznych w ponad stu osobowej obsadzie. Montreal, Toronto, Cabo Verde, Rzym, Toskania, Norwegia, Moskwa, Ufa (Bashkiria), Praga to tylko część z tych miejsc, druga połowa roku upłynie pod znakiem wschodu, Azji i Afryki (Dubaj, Katar, Jordania, Kuweit, Bashkiria, Ukraina, Rosja, Bashkiria, Cabo Verde)

Podsumowaniem moich podróży jest jak zwykle nasz World Orchestrowy festiwal-matka
„Wschód Piękna” na Warmii i Mazurach (30.06 - 02.07).

W tym roku rozpoczniemy koncertem na wodzie w Hotelu Galery 69 (Dorotowo 30.06).
Usłyszycie mój kwartet (Bram Stadhouders, Michał Barański, Robert Luty) z gościnnym udziałem ANNY MARII JOPEK. Wydarzenie dla mnie to niezwykłe, ponieważ mimo iż znamy się z Anią od ponad dwudziestu lat, graliśmy wspólnie tylko raz pod koniec ubiegłego millenium.
Czekam z niecierpliwością na próby, wymianę muzycznej materii i koncert. Scena z drewna wybudowana na brzegu jeziora Wulpińskiego w otoczeniu tak pięknym jak Galery 69 to wymarzone miejsce na takie spotkanie po latach.

Dzień później (1.07) zabierzemy Was do malowniczego Skansenu w Olsztynku, który jest areną prezentacji solistów World Orchestry. Mamy również miejsce dla osób nie związanych z nami na co dzień. Usłyszycie fantastyczne cztery premiery płytowe: NATALIA MATHEO Quintet (niemcy), AGA DERLAK Trio, ATOM STRING QUARTET i STANISŁAW SŁOWIŃSKI solo. Poza tym w drewnianym kościółku tworzymy dla Was przestrzeń z muzyką duszy, masaż dźwiękiem. Zabrzmią gongi, misy tybetańskie, misy kryształowe i wiele innych instrumentów a to za sprawą Huzego i Joanny ze Świątyni Dźwięku oraz Grzegorza Korzeńca. Będzie niespodzianka, Mańka Druciak i Warszawiaki oraz manufaktury i lokalne produkty wystawione na kamiennym placu przy dzwonnicy.


Dzień trzeci (02.07) to nasze festiwalowe święto. Koncert World Orchestry w olsztyńskim Amfiteatrze. Cała moja podróż zmierza do tego właśnie momentu, kiedy stoimy na jednej scenie w grupie od 50 do 150 muzyków. W tym roku głównym dziełem będzie Symfonia „Lech Czech i Rus”, której premiera płytowa już 26 maja (wydawca - Polskie Radio). Na scenie zabrzmi pełny symfoniczny skład World Orchestry ze specjalnym gościnnym udziałem Sebastiana Karpiela Bułecki. W sekcji rytmicznej Marcin Wasilewski, Michał Barański i Robert Luty, smyki Alchemik Orchestry, dęciaki Big Collective Band pod wodzą Wieśka Pieregorólki, Ghostman, Rasm Al-Mashan, Adeb Chamoun i wielu innych artystów których kontrakty właśnie dopinamy.
Pełen skład niebawem.

Karnety na eBilet.pl :
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/wschod-piekna/
Trwa ładowanie komentarzy...