WSCHÓD PIĘKNA FESTIWAL III

facebook
WORLD ORCHESTRA - zaprasza na najważniejsze wydarzenie 2017 roku.

Ostatnie miesiące spędziłem na podróży w poszukiwaniu nowych artystów i inspiracji do World Orchestry. Zwiedziłem kilkanaście krajów na czterech kontynentach, zagrałem koncerty od solo do projektów symfonicznych w ponad stu osobowej obsadzie. Montreal, Toronto, Cabo Verde, Rzym, Toskania, Norwegia, Moskwa, Ufa (Bashkiria), Praga to tylko część z tych miejsc, druga połowa roku upłynie pod znakiem wschodu, Azji i Afryki (Dubaj, Katar, Jordania, Kuweit, Bashkiria, Ukraina, Rosja, Bashkiria, Cabo Verde)Podsumowaniem moich podróży jest jak zwykle nasz World Orchestrowy festiwal-matka
„Wschód Piękna” na Warmii i Mazurach (30.06 - 02.07).

W tym roku rozpoczniemy koncertem na wodzie w Hotelu Galery 69 (Dorotowo 30.06).
Usłyszycie mój kwartet (Bram Stadhouders, Michał Barański, Robert Luty) z gościnnym udziałem ANNY MARII JOPEK. Wydarzenie dla mnie to niezwykłe, ponieważ mimo iż znamy się z Anią od ponad dwudziestu lat, graliśmy wspólnie tylko raz pod koniec ubiegłego millenium.
Czekam z niecierpliwością na próby, wymianę muzycznej materii i koncert. Scena z drewna wybudowana na brzegu jeziora Wulpińskiego w otoczeniu tak pięknym jak Galery 69 to wymarzone miejsce na takie spotkanie po latach.

Dzień później (1.07) zabierzemy Was do malowniczego Skansenu w Olsztynku, który jest areną prezentacji solistów World Orchestry. Mamy również miejsce dla osób nie związanych z nami na co dzień. Usłyszycie fantastyczne cztery premiery płytowe: NATALIA MATHEO Quintet (niemcy), AGA DERLAK Trio, ATOM STRING QUARTET i STANISŁAW SŁOWIŃSKI solo. Poza tym w drewnianym kościółku tworzymy dla Was przestrzeń z muzyką duszy, masaż dźwiękiem. Zabrzmią gongi, misy tybetańskie, misy kryształowe i wiele innych instrumentów a to za sprawą Huzego i Joanny ze Świątyni Dźwięku oraz Grzegorza Korzeńca. Będzie niespodzianka, Mańka Druciak i Warszawiaki oraz manufaktury i lokalne produkty wystawione na kamiennym placu przy dzwonnicy.

Dzień trzeci (02.07) to nasze festiwalowe święto. Koncert World Orchestry w olsztyńskim Amfiteatrze. Cała moja podróż zmierza do tego właśnie momentu, kiedy stoimy na jednej scenie w grupie od 50 do 150 muzyków. W tym roku głównym dziełem będzie Symfonia „Lech Czech i Rus”, której premiera płytowa już 26 maja (wydawca - Polskie Radio). Na scenie zabrzmi pełny symfoniczny skład World Orchestry ze specjalnym gościnnym udziałem Sebastiana Karpiela Bułecki. W sekcji rytmicznej Marcin Wasilewski, Michał Barański i Robert Luty, smyki Alchemik Orchestry, dęciaki Big Collective Band pod wodzą Wieśka Pieregorólki, Ghostman, Rasm Al-Mashan, Adeb Chamoun i wielu innych artystów których kontrakty właśnie dopinamy.
Pełen skład niebawem.

Karnety na eBilet.pl :
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/wschod-piekna/
Trwa ładowanie komentarzy...